Kumb on parem, kas traditsiooniline pump või robot?

Tolmuimeja kui koduhooldusvahend tõi kunagi 20. sajandil kaasa tõelise revolutsiooni. Selle asemel, et kulutada palju väärtuslikku aega ja vaeva, said inimesed põhitöid, nagu põrandate, vaipade ja muude pindade hooldamine, teha palju lihtsamalt ja kiiremini kui varem.

Tehnoloogia kiire areng on viinud erinevate kodumasinate täiustumiseni ja tolmuimeja ei ole siinkohal erandiks. Aastate jooksul ei ole see seade muutunud mitte ainult palju tõhusamaks ja usaldusväärsemaks, vaid ka palju kasutajasõbralikumaks.

Viimaste aastate üks olulisemaid uuendusi tolmuimejate turul on olnud Neatsvori robottolmuimejad, mis kajastavad nende seadmete uusimaid tehnoloogilisi lahendusi.

Kuid mitte kõik inimesed ei otsusta oma tavalise koduse tolmuimeja asendada nutika robotiga.

Selles artiklis võrdleme tavalist tolmuimejat ja robottolmuimejat ning anname teile mõned põhipunktid, mis aitavad teil otsustada, milline tolmuimeja lahendus on teie kodu jaoks parem.

Traditsiooniline tolmuimeja

Traditsioonilisi tolmuimejaid on kasutatud tehnoloogiana juba aastakümneid ja need on endiselt kõige populaarsem tolmuimejatüüp kogu maailmas.

Need võivad pakkuda kasutajale mitmeid kasulikke omadusi, näiteks head manööverdamisvõimet, suurt seadme võimsust ja suurt korraga puhastatavat ala. Tänu pikale käepidemele ja lisavarustusena saadavale pumba lisaseadmele jõuab kasutaja hõlpsasti ka oma kodu kõige keerulisematesse nurkadesse ja saab tolmuimejaga imeda mis tahes põrandapinda või vaipa.

Siiski ei ole need seadmed ilma puudusteta. Need on tavaliselt üsna mahukad, mis teeb sellise seadme hoiustamise kodus veidi keeruliseks, eriti kui teil ei ole niikuinii palju ruumi. Samuti tasub mainida selliste seadmete märkimisväärset kaalu, mis raskendab koristustöid suuremates ruumides või liikuvates majades.

Eelised

 • Manööverdamisvõime
 • Suur võimsus
 • Erinevad lisaseadmed raskete kohtade hõlpsaks ligipääsuks
 • Lihtne seadme hooldus

Puudused

 • Suuremad mõõtmed ja kodune ruumivajadus
 • Suhteliselt suur kaal
 • Mürasaaste.

Robot tolmuimeja

Võrreldes traditsiooniliste tolmuimejatega on robottolmuimejad suhteliselt uus lahendus kodu jaoks, mis on viimasel kümnendil muutunud väga populaarseks tänu nutikate kodumasinate kiirele arengule.

Peamine erinevus traditsioonilise tolmuimejaga võrreldes on see, et robottolmuimeja suudab täielikult iseseisvalt puhastada kodu põrandaid ja vaipu, ilma kasutaja täiendava sekkumiseta.

Pumpa on väga lihtne juhtida kaugjuhtimispuldi või nutirakenduse abil ning enamik mudeleid saab ühendada ka nutikate assistentidega, nagu Alexa või Google Home. Nii et saate oma kodu puhastamist juhtida mugavalt oma kodust.

Samuti tasub mainida, et need seadmed kasutavad spetsiaalseid andureid, mis võimaldavad pumbal saada täpset pilti keskkonnast ja edukalt navigeerida puhastusprotsessis. Need on suurepärased mitte ainult tolmu ja mustuse, vaid ka lemmikloomade karvade ja muu põrandapõhja mustuse jaoks.

Loomulikult ei väida me, et sellistel robotitel ei ole negatiivseid külgi.

Mitte kõik kõikide tootjate mudelid ei paku neid mugavusi roboti juhtimise või puhastusgraafiku seadistamise osas.

Samuti, kui teie seadmel on veidi kehvem navigatsioonisüsteem, võib olla raskem liikuda kodus, ilma et jääksite erinevatesse nurkadesse kinni. Kuna need seadmed ei suuda trepist üles ronida, on need kõige tõhusamad ruumides, kus ei ole treppe ja kus on rohkem tasaseid pindu.

Usume, et see on parim lahendus inimestele, kes elavad väga kiireid elusid ja lihtsalt ei taha oma väärtuslikku aega sellisele koduhooldusele kulutada.

Eelised

 • Autonoomne puhastamine ilma kasutaja järelevalveta
 • Tõhusus ja aja kokkuhoid
 • Mugav juhtimine nutirakenduse või kaugjuhtimispuldi kaudu
 • Palju võimalusi igale eelarvele
 • See puhastab nii pehmet kui ka kõva põrandat.

Miinused

 • Kõikidel mudelitel ei ole uusimaid lahendusi
 • Ei suuda ronida trepist üles ja seetõttu ei puhasta järgmisel korrusel asuvaid alasid.
 • Kui seadmel ei ole head navigatsioonisüsteemi, võib see jääda mööbli või muude takistuste taha kinni.
 • Mürarikkad mudelid on tavalised.

Milline pump valida?

Nii traditsioonilistel pumpadel kui ka robotpumpadel on omad eelised ja puudused, nii et lõplik otsus sõltub teie konkreetsetest vajadustest ja elustiilist.

Kuna aga robotpumbad võivad pakkuda koduomanikele väga mugavat kontrolli, aidata säästa aega ja tagada tõhusa puhastamise, soovitame neid nutikaid lahendusi.

Loomulikult tuleks enne lõpliku otsuse tegemist kaaluda järgmisi aspekte:

Elustiil

Esimene asi, mida robotpumba valimisel arvesse võtta, on teie elustiil ja harjumused. Kui sul on alati kiire, sul ei ole palju vaba aega, kuid sa tahad siiski nautida ilusat ja puhast kodu, siis on robottolmuimeja parim valik.

Kui teil on piisavalt vaba aega ja puhastamine või tolmuimeerimine on teile meeldiv, siis piisab tavapärasest pumbalahendusest.

Eelarve

Tolmuimeja võib olla suurepärane investeering paljudeks aastateks, muidugi tingimusel, et ostate kvaliteetse seadme ja hooldate seda korralikult.

Kuigi traditsioonilisel tolmuimejal on madalam hind, nõuab see tavaliselt rohkem investeeringuid, et seda korralikult töös hoida. Usaldusväärse robotpumba ja hooletusse jäetud hoolduse korral kestab see laitmatult kaua.

Lõpuks,

Selles artiklis võrdleme traditsioonilisi ja robotpumpasid ning kirjeldame peamisi tegureid, mis aitavad otsustada, kumb neist on teile sobivam.

Mõlemat tüüpi pumpadel on tarbijale tõesti midagi pakkuda ja lõplik otsus sõltub teie olemasolevatest vajadustest tööriista ja teie elustiilist.

TASUTA JA KIIRE TRANSPORT

Kiire kohaletoimetamine kohalikust laost

airplane
3 AASTANE GARANTII

Pakume kuni 3 aastast garantiiteenust

shield
14 PÄEVA TAGASTUSÕIGUS

Võimalik tagastada 14 päeva jooksul

queue
100% TURVALINE MAKSE

Tagame turvalise makse SSL-iga

valid