Viimaste aastate jooksul on robottolmuimejad kiiresti populaarsust kogunud kui usaldusväärne lahendus kodude puhtuse ja korra hoidmiseks.
Tänu sellistele lahendustele nagu intelligentne navigatsioonisüsteem, erinevatele pindadele kohandatud puhastusrežiimid või seadme mugav juhtimine nutitelefoniga, võivad need robotid pakkuda palju eeliseid neile, kes soovivad säästa aega ja lihtsustada majapidamistöid.
Üks inimrühm, kes võib sellisest lahendusest eriti palju kasu saada, on majapidajad, kellel on lemmikloomad.
Selles artiklis jagame mõningaid nõuandeid, kuidas oma lemmiklooma lihtsal viisil robotpumba juurde harjutada, et seadme kasutamine ei oleks talle stressirohke.
Kas see on tõesti seda väärt, kui teil on lemmikloomad?
Usume, et selline seade on tõeline väärtus igas kodus, kus on üks või isegi mitu lemmiklooma.
Pole kahtlust, et oma kodu puhtana ja hügieeniliselt puhtana hoidmiseks peate peaaegu iga päev oma kodu eri nurgad tolmuimejaga tolmuimeerima.
Robottolmuimejad on lahendus neile, kes ei taha enam kodutööga vaeva näha. Nendes seadmetes kasutatud täiustatud tehnoloogia võimaldab lihtsustada mitte ainult põrandate tolmuimeerimist, vaid ka põrandate puhastamist, mis võtab päeva jooksul palju aega ja energiat.
Lemmikloomaomanikele sobiva robotpumba peamised omadused
Kui teil on lemmikloomad, siis peaksite valima robottolmuimeja, mis on:
- Võimas – lemmikloomade karvad vajavad võimsat robottolmuimejat, mis suudab korralikult tolmuimeerida vaipu ja kõiki põrandakattematerjale.
- Sellel on HEPA-filtreerimissüsteem – täiustatud filtreerimissüsteem, mis võimaldab koguda kõik teie keskkonnas olevad allergeenid ja puhastada teie kodu õhku.
- Täiustatud navigatsioonisüsteemi abil peab seade suutma tolmuimeerida ka kõige raskemini ligipääsetavaid ruumi nurki.
- Vaikne töö – valju müra tekitab loomale stressi, seega on oluline, et seade oleks vaikne.
Millised on märgid, et loom on hirmul ja stressis?
Kuna nii kassidel kui ka koertel on väga tundlik kuulmine, võib seadme müra põhjustada looma tõsist stressi või näidata agressiooni märke.
Mõned näitajad, et robot põhjustab lemmikloomale stressi, võivad olla:
- Barking
- Püüdes varjata
- Katse käivitada
Ja nii edasi.
Kuidas harjutada oma lemmiklooma robottolmuimejaga?
Ehkki lemmikloomad võivad esialgu kodupuhastusrobotile üsna negatiivselt reageerida, harjuvad nad varem või hiljem sellega.
Siin on mõned asjad, mis hõlbustavad teie lemmiklooma harjumist:
- Andke oma lemmikloomale aega – mõne aja pärast harjub teie lemmikloom robotiga ja ei näe selles enam ohuallikat. Olge looma jaoks olemas. Kui teie lemmikloom näeb, et te ei ole ohus, siis on tal ka lihtsam seadmega harjuda.
- Ärge sundige oma lemmiklooma sellega harjuma – mõnedele lemmikloomadele (eriti väiksematele) võivad tolmuimejad tunduda eriti mürarikkad ja hirmutavad, seega ärge sundige neid liiga kõvasti sellega harjuma. Palju parem on näidata loomale, et olete rahulikult enda kõrval, istudes tema kõrval, silitades teda või andes talle maiustusi.
- Kui see ei toimi, lõpetage – kui teie lemmikloom on väga tundlik ja ei harjuta seadmega, siis on parim lahendus lihtsalt lõpetada tema harjutamise katsed. Valige puhastusajad, kui lemmikloom magab või on teiega koos jalutamas.
Lõpuks,
Selleks, et teie lemmikloom võimalikult kiiresti robotpumbaga harjuda, on oluline võtta kõik võimalikud meetmed, et aidata lemmikloomal ületada oma hirmu seadme ees.
Rahulikkuse näitamine teie poolt, positiivsed stiimulid ja looma harjumise võimaldamine on peamised põhimõtted, mis lihtsustavad looma “sõbraks saamist” robotpumbaga.